V listopadu jsme s dětmi ve školní družině absolvovali díky šablonám OP JAK akce celkem za 35.411,- Kč
Článek s více fotografiemi si můžete přečíst také přímo na stránce družiny https://www.korunka.org/wp-content/uploads/2024/12/listopad-24.pdf
4.11.-8.11. – Projektový týden „Kniha je kamarád“
V týdnu po prázdninách jsme se hned vrhli na projektový týden. Tentokrát jsme se zabývali knihami. Děti si přinesly do školy svou oblíbenou knihu a krátce ji kamarádům představily. Také jsme si v odděleních hodně četli, hráli jsme hru na knižní detektivy, při které jsme hádali, z jaké knihy nám vychovatelky a vychovatelé přečetli úryvek, společně se spolužáky i samostatně jsme tvořili vlastní příběhy nebo komiksy. V úterý 5. a ve středu 6.11. bylo pro děti připraveno autorské čtení od paní Katariny Fiala, která napsala několik knih pro děti. Nejen že dětem své knihy představila a kousek z některých přečetla, ale také si s dětmi zahrála tematické hry a na motivy jedné knihy jim zahrála loutkové divadlo. Některé děti její knihy tak zaujaly, že si rovnou poznamenaly názvy a prý si je budou přát od Ježíška 😊Paní Fiala pak nechala na památku každé třídě knihu dle výběru dětí. Autorské čtení bylo hrazeno z OP JAK.
12. a 13.11. Workshop – Malování pískem
Další týden čekal na děti v úterý a ve středu workshop, který si nachystala vychovatelka Kačka. Ta dětem připravila šablonky, které si děti postupně mazaly lepidlem a poté na příslušné části sypaly různobarevný písek. Tím si vlastně pískem namalovaly obrázek. Barevný písek byl nakoupen z OP JAK na rozvoj kreativní tvorby dětí. Touto technikou mohou vzniknout nádherná umělecká díla, tak doufáme, že se vám i díla vašich ratolestí líbila! 😊
18.11.-22.11. – Projektový týden „Voda a my“
Následující týden byl opět projektový. Tentokrát jsme se zabývali vodou. Povídali jsme si o tom, co o vodě víme, jaké známe řeky, moře a oceány, jak moc je voda důležitá, kdo všechno ve vodě žije, jaké známe skupenství vody,… Prostě jsme probrali vodu od A do Z 😊Kreslili jsme obrázky s vodní tématikou a tvořili jsme různá sladkovodní i mořská zvířátka. Ve středu 20.11. jsme všichni vyrazili do Národního Zemědělského Muzea, kde pro nás byly domluvené lektorské programy. Vstupné na ně bylo hrazeno z OP JAK. Děti z přípravky a z prvních ročníků byly na programu Voda v jednom kole, starší pak na programu Cesta řeky. Oba programy byly moc hezky připravené a lektorky byly skvělé.
22., 25. a 29.11. – Muzikohraní
Poslední listopadový týden nás čekaly dvě akce. Jedna z nich bylo Muzikohraní s Pavlem Stolínem. Tentokrát jsme měli rytmický program, na který nám přivezl spoustu různých druhů bubnů. Nejprve nám všechny bubny pár slovy představil a ukázal, jak se na ně hraje, poté jsme si zahráli rytmické hry, pak každý dostal vlastní bubínek a zahráli jsme si několik písní a na konci jsme si sami všechny dovezené bubny vyzkoušeli. Bubnovací program byl také hrazen z OP JAK.
26. a 27.11. – přednáška Nyctalus
V rámci povídání o tom, jak se příroda chystá na zimu, jsme k nám do školy pozvali lektorku z organizace Nyctalus. Ten, kdo se vyzná v taxonomii zvířecí říše již z názvu pozná, že hlavním bodem zájmu této organizace jsou netopýři. Zabývají se ochranou a monitoringem netopýrů, péčí o netopýry nalezené v Praze a okolí a také chovem hendikepovaných netopýrů. Právě netopýři, kteří by v přírodě sami nepřežili, jim slouží jako pomocníci pro vzdělávání veřejnosti. Společně s lektorkou se i k nám do družiny přijeli 2 netopýři podívat ještě předtím, než se uloží k zimnímu spánku. Děti si tak mohly prohlédnout netopýry zblízka, odvážnější jedinci si je mohli i pohladit. Kromě toho jsme se dozvěděli celou řadu informací o těchto zvířatech. Věděli jste například to, že když netopýra na minutu probudíte ze zimního spánku, připravíte ho o energii, která by mu jinak vystačila na celých 24 hodin? My už to víme 😊 Přednáška o netopýrech byla hrazena ze šablon OP JAK.
Za tým ŠD,
Bára
Napsat komentář
Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.